نشست خبری همایش آموزش زبان و ادبیات انگلیسی

نشست خبری همایش آموزش زبان و ادبیات انگلیسی


دبیر اجرایی شانزدهمین همایش زبان و ادبیات انگلیسی خبر داد؛
برگزاری شانزدهمین همایش زبان و ادبیات انگلیسی با حضور 500 شرکت کننده و 7 سخنران خارجی
دبیر اجرایی شانزدهمین همایش زبان و ادبیات انگلیسی از برگزاری این همایش به مدت 3 روز از 23 تا 25 آبان ماه در دانشگاه شیراز برگزار می شود، روز پنج شنبه 24 آبان ساعت 8 صبح افتتاحیه این برنامه خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شیراز، پیش از ظهر امروز نشست خبری شانزدهمین همایش زبان و ادبیات انگلیسی با حضور دکتر علیرضا احمدی، معاونت دانشکده ادبیات و علوم انسانی و دبیر علمی این همایش به همراه دکتر سعید مهر پور، دبیر اجرایی همایش و عضو هیئت علمی بخش زبان های خارجی و زبان شناسی دانشگاه شیراز در تالار مصطفوی دانشگاه شیراز برگزار شد.
دکتر علیرضا احمدی بابیان اینکه این همایش به صورت هرساله با همکاری انجمن زبان و ادبیات انگلیسی به میزبانی یکی از دانشگاه های کشور برگزار می شود، افزود: این همایش از سال 80 آغاز به کارکرده است و در حوزه آموزش و ادبیات انگلیسی به فعالیت پرداخته است که میزبانی این همایش بعد از 14 سال به دانشگاه شیراز داده شده است.
وی گفت: فراخوان این همایش از فروردین ماه آغاز و تا پایان مردادماه ادامه داشته است، از 150 دانشگاه مختلف سراسر کشور با حضور 200 نفر از دانشجویان مجموع 700 مقاله دریافت شده است که 220 چکیده در بخش ارائه شفاهی و ارائه پوستر با محور آینده پژوهی در آموزش زبان و ادبیات انگلیسی مورد ارزیابی قرارگرفته است.
دبیر علمی این همایش افزود: 8 سخنران خارجی برای کارگاه ها و سخنران همایش از کشورهای استرالیا، سوئد، فنلاند، انگلیس، ترکیه و آمریکا به این همایش دعوت شده اند.
دکتر احمدی اظهار کرد: چکیده این مقالات به صورت کتابچه چاپ خواهد شد و مجموعه مقالات به صورت الکترونیکی در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
بیش از 500 نفر شرکت کننده در شانزدهمین همایش زبان و ادبیات انگلیسی
سعید مهر پور دبیر اجرایی شانزدهمین همایش آموزش زبان و ادبیات انگلیسی در ادامه این نشست خبری گفت: از دیگر محورهای این همایش می توان به آموزش معلمان، ارزشیابی فعالیت های آموزشی، یادگیری زبان اول و دوم، روش پژوهش، تبیین مسائل درسی، جامع شناسی زبان انگلیسی، سیاست گذاری های زبانی ادبیات انگلیسی، مطالعات فرهنگی و ادبیات، بحث ادبیات و فلسفه، مطالعات زنان و ادبیات، ادبیات جهان، ادبیات کلاسیک، ادبیات کودکان اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه تعداد شرکت کنندگان در این همایش بیش از 500 نفر است، افزود: در این همایش علاوه بر دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه های سراسر کشور، از دبیران آموزش وپرورش، مؤسسات آموزش زبان در سطح شهر و بقیه علاقه مندان حضور دارند.
دبیر اجرایی شانزدهمین همایش آموزش زبان و ادبیات انگلیسی ادامه داد: کمیته اجرایی شامل ۱۰ زیرمجموعه در قالب ۱۰ گروه است که از ۶ ماه پیش همکاری خود را آغاز کرده است.
مرکز زبان دانشگاه شیراز تأثیرگذار در آموزش زبان انگلیسی
دکتر مهر پور در خصوص وضعیت آموزش زبان در سیستم آموزشی، اظهار کرد: متأسفانه در سیستم آموزشی برنامه ریزی خوبی برای آموزش زبان برنامه ریزی نشده است زیرا این آموزش به بعد از دوره دبستان موکول می شود.
وی داشتن برخی از نگرش های خاص را در این زمینه بی تأثیر ندانست و افزود: سیستم آموزشی کشور در این زمینه خوب عمل نمی کند.
دبیر اجرایی همایش بابیان اینکه نتایج بازنگری کتاب ها غیرعلمی است و بعضی مواقع باعث رکود می شود، تصریح کرد: در چند سال اخیر تدوین کتب آموزشی به یک چشم انداز خوب سوق داده شده است؛ وقتی تغییرات مثبت اعمال می شود انگیزه در خانواده ها و دانش آموزان افزایش می یابد.
دکتر مهر پور بیان داشت: ۷۰ درصد مؤسسات آموزش زبان انگلیسی در شیراز عملکرد مثبتی دارند که دراین بین مرکز زبان دانشگاه شیراز تأثیرگذاری خوبی داشته است.
دبیر اجرایی همایش، تأکید کرد: در دوره تحصیلات تکمیلی دانشجویان این دوره ها ضعف عمده ای در آموزش زبان انگلیسی دارند؛ دانشگاه البته سعی کرده زمینه را برای رفع این نقص فراهم کند.
این همایش به مدت 3 روز از 23 تا 25 آبان ماه در دانشگاه شیراز برگزار می شود، روز پنج شنبه 24 آبان ساعت 8 صبح افتتاحیه این برنامه خواهد بود.
 

آدرس کوتاه :